Главная » ФИНАНСЫ » Банки будуть автоматично списувати з карт українців заборгованість

Банки будуть автоматично списувати з карт українців заборгованість

В Україні фінансові установи отримали право автоматично списувати борги українців на вимогу державних і приватних виконавців. Про це повідомляє ZIK.

Міністерство юстиції в березні 2021 року видало наказ, згідно з яким з рахунків українців будуть автоматично списувати заборгованості. Раніше державні та приватні виконавці мали право примусово стягувати тільки заборгованості по аліментах, а в інших випадках рахунки просто блокувалися. І для стягнення боргу потрібен був спеціальний паперовий запит.

Тепер гроші можуть списати буквально за кілька хвилин у громадян, які є в Єдиному реєстрі боржників. На цей момент там перебувають дані про 5, 5 млн гривень боргів. Це — заборгованості за комунальні послуги, штрафи за порушення ПДР або несплату аліментів.

За даними «Опендатабот» у списку вже 7 українських банків і з часом ця кількість буде збільшуватися. 11 банків вже знаходяться на стадії консультацій і попередніх налаштувань для тестування. Найближчим часом до нової системи під’єднають 63 українських банки з 73.

Зараз в програмі беруть участь такі банки: ПриватБанк, Універсал Банк – Монобанк, ТАСкомбанк, ОКСІ Банк, Банк ВОСТОК, Індустріалбанк, ПроКредитБанк.

Оставить комментарий